Времето до 22 януари ще бъде неустойчиво с валежи, ветрове, циклони и смущения, които ще преминават през нашата територия. Това каза проф. Христомир Брънзов, директор на НИМХ по време на брифинг в АПИ.
Той заяви, че не може да каже нищо обнадеждаващо за времето, което ни очаква.
„През нощта ще поспрат валежите в западната част на страната и вятърът, но ще остане в източната и особено в североизточната част и утре. Четвъртък и петък ще има малко почивка. Събота и неделя ще мине фронт, този път от северозапад на югоизтоК“, каза директорът на НИМХ.
По думите му в момента основният проблем е, че в България има много студен въздух и поради силния вятър от Черно море навлиза влажен. Той уточни, че това е причината за подобни обстановки. Проф. Брънзов отбеляза, че от НИМХ към БАН са мобилизирали всички свои ресурси.
„Мисля, че добре успяваме да помогнем на националния щаб, който трябва да отбележа, че за пръв път е включен представител на НИМХ, колкото и странно да звучи това“, коментира проф. Брънзов
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Бизнесът търси масово работници в туризма и в търговията
Дата: 07/05, 14:50
Задържаха непълнолетен с чужди номера и млад моторист без книжка за ден във Варна
Дата: 07/05, 14:42
Безплатни грипни ваксини за децата от есента
Дата: 07/05, 14:33
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 07/05, 14:30
На 14 май са възможни затруднения при купуването на маршрутни карти
Дата: 07/05, 14:27