Помогнете! Благотворителен базар в Пловдив събира средства за малката Александра


28/01/2017, 18:03

Снимка trafficnews.bg

Този уикенд - 28 и 29 януари - ще се проведе благотворителен базар за малката Александра Кръстянина. Детето е родено през април 2016 г. с фибуларна хемимелия на дясното краче - пълна липса на малък пищял и скъсен крак с деформирани глезен и стъпало, съобщи trafficnews.bg.

 

В САЩ и Европа оперативните корекции се извършват в ранна възраст, за да се спре скъсяването на крака и да може детето да проходи в обичайния срок. В България никой не се наема да започне лечение преди навършване на 2 години. Няма и достатъчно опит, тъй като заболяването е рядко.

Най-добрият специалист в света по реконструкция на крайници в комбинация с удължаване е разгледал медицинската документация на Александра и дава становището, че момиченцето има само един шанс за правилно извършване на процедурата, в резултат на което да има почти нормално краче и глезен. Той препоръчва лечение, което трябва да се проведе между 12 и 24-месечна възраст, но за целта трябва да бъде събрана сериозна сума пари.

Благотворителният базар ще се проведе в магазин МЕТРО в ЖР Тракия от 09:00 до 19:00 тази събота и неделя. Ще има книжки, играчки, подаръци, мартенички – за всекиго по нещо. Организаторите канят всички да разгледат базара и да научат повече за малката Александра.

За нейното лечение са нужни 250 000 долара. 

Можете да помогнете и изпращайки SMS с текст DMS ALEXANDRA на телефон 17777

Дарителска смека:

ЦЕНТРАЛНА КООПЕРАТИВНА БАНКА
BIC: CECBBGSF
IBAN: BG40CECB979040G7448700
ТИТУЛЯР: Александра Александрова Кръстянина

 „В началото ни беше много трудно да вярваме, че това е възможно. Молихме се за чудо. И то се случи - това сте вие. Вие сте нашето чудо. Вече вярваме, че ще успеем. Всеки ден ни показвате колко много любов има в сърцата ви. Всеки един от вас е отделил от прехраната си или от времето си, за да сбъдне нашата мечта Алекс да може да ходи, тича и танцува. Вече си мечтаем за момента, в който ще можем да споделим с вас снимки и клипчета как тя прави всяко едно от тези неща. Благодарим ви за всички усилия, които полагате", споделят родителите.

Нека заедно помогнем на Александра да има нормални живот и детство!

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



В Тенерифе днес посрещат круиза с хантавируса
Дата: 10/05, 09:03

33 пожара са потушени в страната през денонощието
Дата: 10/05, 08:55

Трафикът на всички гранични преходи и пунктове със съседните държави тази сутрин
Дата: 10/05, 08:53

Между 30 и 40 процента повече ще ни струва почивката в Гърция това лято
Дата: 10/05, 08:48

Варненец: Докога ще чакаме трагедия? Пътят за "Виница" е опасен!
Дата: 10/05, 08:331 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия