Брюксел ни нахока: Най-смъртоносните пътища в ЕС са българските


07/02/2017, 21:10

Снимка Булфото

Завоите на междуградските пътища ще бъдат премахнати, а вместо тях ще има прави участъци. Това предвижда „Националната стратегия за подобряване безопасността на движението по пътищата“ до 2020 година. Според данните на КАТ всяка трета катастрофа става на завой, съобщава "Монитор".

Именно заради това се предвижда при строителството на новите пътища да има възможно най-малко криви, а старите да бъдат реконструирани до 2020 година. За целта ще бъдат сменени параметрите в обществените поръчки, ще бъдат преначертани вече съществуващите планове, а тези, които са в строителство, ще се реконструират. С новите правила са запознати вече както Агенция „Пътна инфраструктура”, така и строителните фирми, допълни Пик.

Едни от най-смъртоносните пътища са в България, сочат данни на Европейската комисия, която е изчислила, че на глава от населението у нас загиват най-много хора, докато шофират. Броят на починалите в общността при пътно-транспортни произшествия за първи път от почти 20 години се е увеличил.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Прогноза: Бури и градушки застигат страната ни до дни
Дата: 09/05, 23:42

Путин е готов да се срещне със Зеленски и в трета страна, но при определено условие
Дата: 09/05, 23:351 Коментар

Битката за трофея от Висшата лига се завърза като по филмов сценарий
Дата: 09/05, 23:28

Григор Димитров тренира с баща си във Франция
Дата: 09/05, 23:21

Търговци: След 10-ина дни ще излязат българските череши. Хубавите ще са между 7-8 евро за килограм
Дата: 09/05, 23:14

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия