Протестиращи против полицейското насилие в предградието на Париж Бобини започнаха да опожаряват автомобили, съобщава RT. В протестната акция в префектурата на департамента Сена Сен Дени участват десетки души, пише Блиц.
Протестиращите държат в ръце плакати с лозунги като „Справедливост за Тео”. Става дума за младежа, който бе подложен на сексуално насилие от страна на полицейски служители.
Масовите протести в Париж започнаха на 6 февруари, след като полицията задържа 22-годишния пришълец от Мароко. Младежът бе заподозрян в търговия с наркотици. Той бе отведен в полицейски участък, след като бе пребит и изнасилен. Пострадалият в момента е в болница.
Обвинения са повдигнати срещу четирима полицаи.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Варна отбеляза Деня на храбростта и празника на Българската армия
Дата: 06/05, 13:22
Учени: Черно море се затопля, предстоят екстремни явления
Дата: 06/05, 13:15
Стефка Костадинова даде пълномощно на Весела Лечева
Дата: 06/05, 13:05
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 06/05, 13:00