Колаж Пик
Предвиждайки рязък и странен обрат в политиката, министърът на регионалното развитие на Израел Аюб Кара заяви във вторник, че министър-председателят Бенямин Нетаняху и американският президент Доналд Тръмп ще обсъдят във вторник план за създаването на палестинска държава в Газа и на Синайския полуостров, а не в Западния бряг, преразглеждайки идея, отдавна отхвърлена от международната общност, пише The Times of Israel, цитиран от „Фокус”.
Кара написа в „Туитър“, че двамата лидери ще дадат подкрепата си за предложението, изказано от египетския президент Абдел Фатах ал-Сиси.
„Тръмп и Нетаняху ще приемат плана на египетският лидер Сиси. Палестинска държава в Газа и Синай вместо в Юдея и Самария“, отбеляза министърът, допълни Пик. „По този начин ние ще създадем мир, включително със сунитската коалиция“, обясни Кара.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Йотова проведе среща с главния мюфтия Ахмед Хасанов
Дата: 14/08, 15:33
Пребиха 5-ма полицаи в село Звъничево
Дата: 14/08, 15:30
Футболните емоции от Испания продължават в ефира на MAX Sport през следващите 5 сезона
Дата: 14/08, 15:30
Румен Радев: Елиминираме олигархията
Дата: 14/08, 15:201 Коментар
Голям пожар лумна в цех за производство на матраци
Дата: 14/08, 15:19