Разширяването на НАТО е насочено към възпиране на Русия като основна заплаха за Алианса. Това обяви руският президент Владимир Путин пред руската Федерална служба за сигурност (ФСБ), съобщават руски медии, цитирани от Inews.
Той припомни, че на срещата на върха на НАТО през миналия юли във Варшава за първи път след 1989 г. Русия беше призната за основна заплаха за сигурността на Алианса и възпирането ѝ беше официално обявено за новата мисия на западния военен блок.
"За тази цел беше извършено по-нататъшно разширяване на блока. То също беше извършено и преди, но сега им изглежда, че са намерили по-сериозна обосновка", коментира Путин.
От 2014 г. отношенията между Русия - от една страна и Европейския съюз и САЩ - от друга, се влошиха заради кризата в Украйна. Брюксел, Вашингтон и техните сюзници наложиха редица санкции срещу Москва заради анексирането на Крим и руската намеса в Източна Украйна.
Според Путин обаче в интерес както на Русия, така и на САЩ, е да възстановят комуникацията между специалните си служби. "В интерес на всички е да се възобнови диалога между разузнавателните служби на Русия и САЩ и другите страни членки на НАТО", посочил Путин.
"Абсолютно ясно е, че в областта на борбата с тероризма всички съответни правителства и международни групи трябва да работят заедно",подчерта руският лидер.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Нетаняху: За враговете на Израел няма имунитет
Дата: 07/05, 19:16
Политолог за министрите на Радев: "Има такъв народ" влиза в управлението през задния вход
Дата: 07/05, 19:04
Гълъб Донев за дълга на България: Ще направим анализ, нямаме много време
Дата: 07/05, 18:53
Ветераните на Спартак се разминаха с финал на държавното по футбол
Дата: 07/05, 18:45
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 07/05, 18:40