От 1 декември отпадат всички ограничения за българските граждани, пътуващи до Канада. Това стана ясно, след като Отава обяви официално графика за премахване на визите за български и румънски граждани, съобщи bTV.
Още от 1 май в страната ще могат да влизат без визи българските граждани, които през последните 10 години са имали канадска виза, както и тези, които имат валидна виза за Съединените щати.
Канада обаче все още ще изисква от българските граждани да си издадат електронно разрешение за пътуване.
До облекчения режим за пътуване се стигна след подписването на споразумението за свободна търговия между Европейският съюз и Канада.
/24 часа
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Мание: Запазих краката си свежи за финала в Бургас, ще се опитам да спечеля още етапи до края на Джирото
Дата: 08/05, 19:37
Станчо Станев ще изпълнява функциите на председател на ДАНС
Дата: 08/05, 19:33
Масово падане на Джирото в Бургас
Дата: 08/05, 19:33
Трима отпаднаха от групата на Черно море за мача с Ботев Пловдив
Дата: 08/05, 19:16
Напрежение в Габрово след масово сбиване между съседи
Дата: 08/05, 19:11