Ердоган не го е грижа какво казват Ханс и Джордж за смъртното наказание, възстановява го


18/03/2017, 19:35

Турският президент Реджеп Тайип Ердоган обяви, че очаква парламентът да одобри възстановяването на смъртното наказание след референдума на 16 април за увеличаването на правомощията му, ход, който може да сложи край на опитите на Анкара да се присъедини към Европейския съюз, съобщава "Франс прес", цитирана от news.bg.

Турция премахна напълно смъртното наказание през 2004 г. като част от усилията си да се присъедини към Европейския съюз.

"Семействата на мъчениците, героите (на неуспешния преврат от миналата година) не трябва да се притесняват. Вярвам, ако е рекъл Бог, че след 16 април парламентът ще направи необходимото относно вашите искания за смъртно наказание", посочи Ердоган по време на митинг в западния град Чанаккале, излъчван по телевизията.

За да се превърне в закон, законопроектът ще трябва да бъде подписан от държавния глава. Ала Ердоган е бил категоричен, че ще го подпише веднага.

Представители на Европейския съюз многократно предупредиха Турция, че възстановяването на смъртното наказание ще сложи край на нейната кандидатура от повече от половин век да се присъедини към Общността.

Но турски министри и Ердоган изтъкнаха, че трябва да отговорят на масовите очаквания за възстановяване на смъртното наказание, за да се справят с подстрекателите на опита за преврат от 15 юли миналата година.

Ердоган, чиито думи са били посрещнати с бурни овации, подчерта, че не се интересува какво Европа смята за подобен ход.

"Какво Ханс и Джордж казват не е важно за мен", изтъкна той, използвайки две обичайни европейски имена. "Това, което хората казват, какво законът казва, това е важно за нас", добави той.

Ердоган многократно предупреди ЕС за възможността Турция да възстанови смъртното наказание. Но това е първият път, когато той директно призова парламента да го одобри след референдума.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Кирил Петков обвини Румен Радев в защита на руските опорки срещу ценностите на Европа
Дата: 12/08, 22:121 Коментар

България е лидер в ЕС по временна закрила за украинци
Дата: 12/08, 22:081 Коментар

Взривяват още боеприпаси в завода „ЕМКО”
Дата: 12/08, 22:001 Коментар

Панчугов: Управленската програма е пълна с клишета, предстои тест за правителството
Дата: 12/08, 21:521 Коментар

България загуби от Франция на Европейското по водна топка във Варна
Дата: 12/08, 21:44

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия