Най-малко 92 души са загинали, 180 са ранени, а близо 200 са в неизвестност след кални свлачища, които удариха град Мокоа в Южна Колумбия, обяви Червеният кръст, цитиран от Франс прес.
Драмата се разиграла през изминалата нощ, след като проливни дъждове доведоха до излизане на три реки от коритата им, наводнения и кални свлачища. Президентът Хуан Мануел Сантос незабавно замина за мястото на трагедията, придружен от министрите на отбраната, здравеопазването и околната среда.
Наводненията са отнесли къщи, коли, дървета и най-малко два моста, уточни армията, която изпрати войници да помагат в спасителните дейности в лишения от водоснабдяване и електричество град с население около 40 000 души. Властите са задействали кризисен щаб. Над 100 души участват в издирването на изчезнали хора, пише Блиц.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
21-годишен българин е застрелян в Италия
Дата: 12/08, 21:00
България емитира ценни книжа за 150 милиона евро
Дата: 12/08, 20:54
СЗО: Епидемията от ебола в ДР Конго може да надмине най-смъртоносната епидемия от тази болест в историята
Дата: 12/08, 20:51
Две медийни групи заведоха дела срещу Тръмп
Дата: 12/08, 20:48
Обявиха бедствено положение в Болярово
Дата: 12/08, 20:44