Снимка Булфото
След успешната операция с химическото оръжие главатарите и кукловодите на терористите планират цяла серия кървави провокации с цел злепоставяне на Башар Асад и предизвикване на нови атаки от страна на САЩ. Това разказал за „Русская весна” офицер от сирийската специална служба Мухабарат, цитиран от Блиц.
Чрез проследяване на каналите за връзка на високопоставени членове на джихадистите разузнавачите успели да прехванат информация за серия подготвяни кървави провокации. В най-близко време специални подразделения на „Свободната сирийска армия” (ССА) ще организират засади на хуманитарни конвои на ООН, доставящи хуманитарна помощ на жителите на селищата Кхел и Тел-Гехаб в най-южната провинция Дераа на границата с Йордания, разказал офицерът.
Нападенията ще бъдат представени като артилерийски или авиационни удари на сирийската армия, като за целта специалисти от ССА за подготвили множество парчета от артилерийски и реактивни снаряди със запазена маркировка, а също и елементи от авиационни бомби и ракети, използвани от сирийските ВВС.
Най-вероятни места за разбиването на конвоите са участъците по пътищата Ер Рамта – Кхел и Ер-Рамта – Тел Гехаб, които са в обсега на артилерията на правителствените войски в град Дераа – уточнил офицерът от Мухабарат. Имало вариант от сухопътно нападение, което да се припише на сирийски правителствен спецназ.
Организаторите на провокацията разчитат по този начин да предизвикат нови ракетни и авиационни удари на „международната коалиция” по обекти на правителствени войски в провинция Дераа.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Филип Буков отказа хонорар за Деня на Варна
Дата: 12/08, 11:38
Нова серия от сигнали за бомби в София: "Ще бъдат взривявани жени"
Дата: 12/08, 11:31
ЕС обеща 2 милиона евро помощ за Колумбия след земетресението
Дата: 12/08, 11:251 Коментар
След убийството на Георги Кузев: Община Пловдив стартира система сигурност и превенция на насилието
Дата: 12/08, 11:152 Коментара