Незавидното положение на джихадистите на много участъци по сирийския фронт ги заставя да предприемат различни действия, за да се спасят от пълно унищожение. Такъв пример дава офицер от разузнавателната служба Мухабарат на кореспондента на руското издание „Русская весна”, предаде Блиц.
„Представители на групировката „Ахрар аш-Шам”, преследвайки своите цели, предали на служители на Мухабарат информация, че на 10 април 2017 г. в околностите на град Джисрин еш-Шугур в провинция Идлиб ще се състои военно съвещание на полеви командири на „Джебхат ан-Нусра”” – съобщил разузнавачът.
„Информацията и координатите, получени от представители на групировката, бяха внимателно проверени от разузнаването на ВС на РФ. След като данните се потвърдиха, по мястото на срещата беше нанесен бомбен удар. По оценка на информаторите, в резултат на взрива загинали не по-малко от 22 представители на командването на „Джебхат ан-Нусра” – уточнил информаторът на руското издание.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Филип Буков отказа хонорар за Деня на Варна
Дата: 12/08, 11:38
Нова серия от сигнали за бомби в София: "Ще бъдат взривявани жени"
Дата: 12/08, 11:31
ЕС обеща 2 милиона евро помощ за Колумбия след земетресението
Дата: 12/08, 11:251 Коментар
След убийството на Георги Кузев: Община Пловдив стартира система сигурност и превенция на насилието
Дата: 12/08, 11:152 Коментара