Гръцките власти одобриха сделката за продажба на Пристанище Солун, като изборът падна върху германско-френско-гръцко-китайският консорциум, който предложи неестествено висока цена, съобщи „Български новини”, цитиран от "Пик". Групата ще плати 34 евро на акция в сравнение с цената от 20 евро на борсата в понеделник.
Заедно с допълнителните ангажименти, общата цена на 67% дял от пристанището възлиза на 1,1 милиарда евро, което е съизмеримо с платеното за приватизацията на пристанище Пирея. Тази висока цена, съчетана с повишената конкуренция между многонационалните кандидати и китайската инвестиция в Пирея, потвърждава оценките, че гръцката пристанищна индустрия има значителни перспективи за растеж.
Пазарните експерти смятат, че след като инвестициите бъдат изпълнени двете гръцки пристанища ще могат да се допълват и да вземат лъвски пай от търговията в района.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Турист се удави в Слънчев бряг
Дата: 12/08, 09:49
България е на опашката в ЕС по брой коли, но начело на класацията по най-стари автомобили
Дата: 12/08, 09:45
Засякоха пиян с мотопед без регистрация във Варненско
Дата: 12/08, 09:28
Бойко Ноев: България не е готова да защитава въздушното си пространство под 3000 метра
Дата: 12/08, 09:231 Коментар