Редактор: Александър Тодоров
e-mail: [email protected]
Общински съвет - Варна прие декларация, с която официално се противопоставя на фактическото намаляване на бюджета на РЗОК. В момента на един варненец се падат по 160 лева за здраве, коментира зам.-председателят на съвета Янко Станев (СДС), който предложи приемането на декларацията.
"Пускаме си фиша за увеличение", така Станев обясни мотива за декларацията пред колегите си в местния парламент на Варна. Ето и текста на документа:
"Общинският съвет – Варна изразява своето безпокойство от практическото намаляване на бюджета на РЗОК – Варна за 2017 г., който към момента в 18 968 628 лв. и е недостатъчен според нас за нуждите на Варненското здравеопазване. Общинският съвет на Варна смята, че бюджета на РЗОК – Варна за 2017 г. трябва да бъде коригиран, за да бъде поне равен на миналогодишния, за да може да се изпълнят целите и задачите пред здравеопазването във Варна и областта, както и в Североизточна България, откъдето са и много от пациентите.
Настояваме бюджета на РЗОК – Варна в съотношението на база на обща сума към броя на населението, да бъде поне близък или равен на бюджета на РЗОК на големите градове, съпоставими с Варна.
Общинският съвет на Варна настоява за промяна в методологията за определяне бюджета на Националната здравна каса на Република България, което ще доведе неминуемо да повишаване бюджета на РЗОК – Варна при актуализация на Бюджета."
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Правната комисия в НС прие и трите законопроекта за промени в Закона за съдебната власт
Дата: 12/05, 12:10
80 законодатели призоваха Стармър да се оттегли
Дата: 12/05, 12:06
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 12/05, 12:00
"Монти Мес" с ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 12/05, 12:00
Над 630 ракети срещу градушките са изстреляни за денонощие
Дата: 12/05, 11:46