Това е най-опасното работно място, един човек загива на всеки 15 секунди


16/06/2017, 13:19

Снимка Булфото

На всеки 15 секунди в света умира по един работник вследствие на злополука, свързана с работата. Това сочи доклад на Международната организация на труда. Докладът бе представен на 106-тия Международен конгрес по труда в Женева. От българска страна присъства президентът на КНСБ Пламен Димитров, който е член на Управителното тяло на МОТ, съобщи Блиц.

Всеки ден 6300 работници умират от злополуки или от болести, свързани с професионални заболявания, като цифрата набъбва до 2,3 милиона смъртни случая на година. Над 313 милиона работника страдат от несмъртоносни наранявания всяка година, или иначе казано 860 000 се нараняват на работното си място всеки ден. Строителството е сектор с традиционно голям брой злополуки и професионални заболявания. Но най-опасното работно място се оказват мините. 

Освен непредвидимите и неочаквани инциденти (като изтичане на газ, наводнения, експлозии, свличания) миньорите страдат и от много професионални заболявания и са подложени на много рискове, свързани с изпълнение на професионалните им задължения (пневмокониоза, загуба на слуха и въздействие на вибрациите). Приблизително една трета от работната сила в света, над трилион хора, са наети в сектора на селското стопанство. 

Според световната организация за прехрана FAO делът на заетостта в селското стопанство през 2014 г. е наброявал 30,7 % в сравнение с 35,3 % през 1990. Дялът на жените в сектора се е увеличил от 9,2 % през 1990 до 25,2 % през 2014г. Според оценките на МОТ за детския труд, повече от половината деца във възрастта от 5 до 17 години работят в селското стопанство (58,6%) в сравнение с 7,2% в индустрията и 32,3% в услугите, включително и като домашни помощници. Докладът сочи, че 170 000 селско стопански работници умират на работното си място всяка година.
 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Българка за мощното земетресение в Колумбия: Беше доста силно и дълго
Дата: 11/08, 11:03

Нивото на Дунав при Русе падна до минус 114 см, край Лом има заседнал кораб
Дата: 11/08, 11:00

65-годишна българка се удави на плаж в Кавала
Дата: 11/08, 10:541 Коментар

БАБХ: Не водете овце и кози по храмове и манастири на Голяма Богородица
Дата: 11/08, 10:46

Ален Симеонов е давал интервю с тениска с лика на неонациста Тесак
Дата: 11/08, 10:42

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия