Снимка: CNN
Американските политици изразиха подкрепата си към сенатора-републиканец в Аризона Джон Маккейн в битката за живота му. На 80-годишният Маккейн е открит глиобластом — най-агресивна фаза на мозъчен тумор, съобщава CNN.
Според данните на изданието поразената част от тялото е премахната и сега политикът ще трябва да се подложи на редица процедури за възстановяване и хемиотерапия.
Бившият президент Барак Обама, настоящият ръководител на Белия дом Доналд Тръмп и предизборния му съперник Хилъри Клинтън в един глас определиха Маккейн за истински боец.
„Сенатор Джон Маккейн винаги е бил боец. Мелани и аз изпращаме нашите мисли и молитви за сенатор Маккейн, Синди и цялото му семейство. Оправяй се скоро”, се казва в изявление на Доналд Тръмп.
Барак Обама пък нарече Маккейн американски герой и един от най-смелите мъже, които познава.
"Ракът не знае, с кого се свързва. Дай му топлина, Джон", заяви Обама.
Вицепрезидентът на САЩ Майк Пенс допълни: "Ракът е избрал грешния човек. Джон Маккейн е боец и ще спечели тази битка също."
Своята подкрепа към Маккейн изразиха също сенатор Хилари Клинтън, Сара Пейлин, която беше кандидат за вицепрезидент на Маккейн на президентските избори през 2008-а, и Джордж Буш - старши.
"Ханой Хилтън" не можа да наруши духа на Джон Маккейн преди много години, затова ние с Барбара сме уверени, че той и семейството му ще посрещнат тази последна битка в изключително необичайния му живот със смелост и решителност”, каза 41-вият президент на САЩ.
Диагнозата коментира й дъщерята на Джон Маккейн - Меган. Според нея цялото семейство е било в шок, когато научило за тумора. Тя призова тези, които разбират каква е ситуацията, да се молят за здравето на баща й, пише Life.ru.
Превод: Петел
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
⚓ В очакване на празника на Варна! 💙
Дата: 11/08, 01:00
Нинова: Да се въведе доживотен затвор за непълнолетни убийци при особена жестокост
Дата: 11/08, 01:00
Александра Начева и Габриела Петрова се класираха на финала на тройния скок от Европейското по лека атлетика
Дата: 11/08, 00:30
Ясен Петров: Нашият отбор се представи на добро ниво през втората част
Дата: 11/08, 00:28
Демерджиев като баща след трагедиите в Пловдив и Радомир: Търпението ми е изчерпано
Дата: 11/08, 00:10