Снимка: TrafficNews.bg
Криптовирусите продължават да налазват българските потребители. Многократно Петел представя различни съобщения, получени от потребители на личните им имейли, които приканват да бъде отворен прикачен файл с разширение .zip или .rar., съобщава TrafficNews.bg
Съобщенията дават вид на бизнес комуникация, на официални покани от институции, на банкови покани и т.н. Този път читател получи имейл с наименование "Сметка", изпратен от "Румен Узунов". Съобщението е лаконично и директно апелира получателят да свали и отвори прикачения файл.
_600x617.jpg)
Ако случайно потребителят извърши поръката, няма да намери обещания документ с финансови задължения, а ще отвори врата за всички дигитални вируси, които са вложени в архивирания файл.
Съобщението изглежда достоверно предвид изписването на кирилица и подателя, но ако се извърши кратка проверка на имейла, от който съобщението е изпратено, ще видите, че той по всяка вероятност изглежда съмнително.
В изпратените файлове може да бъде заложено различно вирусно съдържание. Криптовирусът може да лиши човек от огромна база данни от компютъра му, а е възможно да бъдат извлечени запаметени пароли и информация за банкови сметки и други лични данни.
Нашият съвет е да не отваряте никакви прикачени файлове от писма в електронната ви поща от непознати лица или с необичаен e-mail адрес. Това е особено валидно, когато става дума за някакъв вид архивен файл, т.е. с разширение .zip или .rar след името.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
От полицията с подробности за стрелбата по автобус в Перник
Дата: 10/05, 16:44
Мирчев: Вчера се появи „българският Дугин“ и ни каза, че сме с отпаднала необходимост
Дата: 10/05, 16:41
Цветан Василев заговори за връщане в България
Дата: 10/05, 16:37
Спартак спечели важни три точки в борбата си за оставане в Първа лига
Дата: 10/05, 16:33
17-годишните „моряци“ победиха ЦСКА 1948 в Елитната група
Дата: 10/05, 16:23