Най-малко трима души са загинали днес в Германия от бурята Себастиан, която е обхванала Северна Европа, предаде Франс прес, като се позова на местните власти, пише Блиц.
Ветрове със скорост 130 км/час са регистрирани близо до Северно море. Бурята преминава през западната и северната част на Германия и през нощта ще се придвижи към източната й част. Двама души са загинали в северната провинция Хамбург и един - в западната провинция Северен Рейн - Вестфалия. Човек в инвалидна количка е намерен мъртъв в река в Хамбург.
Минувач пък е бил блъснат от строително скеле в пристанищния град, което паднало от седмия етаж на сграда, и починал от раните си в болница. В Брилон, Западна Германия, 53-годишен мъж загинал, когато върху него паднало 20-метрово дърво.
Няколко германски провинции са издали предупреждения за бдителност и съветват жителите си да си стоят по домовете. Спасителните служби са се намесили многократно за разчистване на пътища или за възстановяване на електроподаването.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Започва ремонт на едното платно от АМ „Хемус“ между Шумен и Каспичан
Дата: 07/05, 23:00
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 07/05, 23:00
Войната на Тръмп срещу Иран срина приходите на „Макдоналдс“
Дата: 07/05, 22:55
САЩ наложиха санкции на свързани с Куба две компании и физическо лице
Дата: 07/05, 22:45
Инфлацията в Северна Македония през април е 5,7 процента на годишна база
Дата: 07/05, 22:351 Коментар