Първо в „Петел“! Русофилите във Варна скочиха на протест срещу Бойко Борисов заради доктрината „Русия – най-голяма заплаха за България“


17/09/2017, 12:05

снимки Петел.бг

Представители на няколко обществени и политически организации, ветерани от Втората Световна война, антифашисти и рокери се събраха днес пред генералното консулство на Руската федерация във Варна.

Тяхната демонстрация беше в знак на протест срещу тезата, че Русия е основната външнополитическа заплаха за България, която е част от доклад за националната сигурност, приет от правителството ни миналата седмица.

„Бяхме свикнали с подобни определения, бълвани по националните медии от бившия президент Росен Плевнелиев, бившия министър Митов и другите представители на десницата в предишното управление. Но да се приема в официален доклад на правителството на Бойко Борисов, че Русия е най-голямата заплаха за България, говори за неадекватност, слугинаж и безропотно подчинение на външни сили“, каза по време на събранието полк. Младен Николов, ветеран от Втората Световна война. Той призова премиера Борисов да заличи текста от доклада и да се извини на Русия.

Руският генерален консул във Варна Сергей Лукянчук се включи в акцията на русофилите и им благодари за подкрепата. Той заяви, че дружбата между България и Русия е стара и е била подлагана на много изпитания, но е оцеляла. Дипломатът призова за единство в славянския свят.

Малко по-късно в събранието се включиха и група рокери, който пристигнаха пред консулството с развети български и руски знамена.

Митингът прие протестна декларация, адресирана до Народното събрани и президента Румен Радев, в която се заявява категорично несъгласие с доклада за националната сигурност, а Русия е наречена „страж на мира по целия свят, единственият истински отпор на тероризма“. Цитирани са и думите на Капитан Петко Войвода: „Няма сопа, която да избие от сърцето на българина Русия“.

 

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Пентагонът: Войната на САЩ в Иран досега е струвала 29 милиарда долара
Дата: 12/05, 18:06

Лили Иванова за Дара: България се гордее с теб! Бъди щастлива и... БАНГАРАНГА!
Дата: 12/05, 17:53

Обсъдиха мерки за насърчаване развитието на морските аквакултурни пространства във Варненско
Дата: 12/05, 17:431 Коментар

Разследват екопрестъпление зад взрива, вдигнал на крак Горна Оряховица
Дата: 12/05, 17:351 Коментар

Мъж e осъден за купуване на гласове в Плевенско
Дата: 12/05, 17:33

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия