Хотелите в Халкидики, Кавала и Тасос са пълни само с български туристи. Трафикът на автомобили от граничните пунктове с България е засилен от вчера, без да има задръствания в Гърция, съобщава БНР.
След влизане в Гърция има екипи на полицията, които проверяват избирателно дали туристите не пренасят акцизни стоки - бензин, цигари и алкохол. За пореден път от полицията предупреждават шофьорите да не качват непознати хора в автомобилите си, тъй като се проверява за нелегални имигранти.
Хотелиерите в Северна Гърция са изключително доволни от актива на българските туристи. В тези празнични три дни са предпочетени по-луксозните хотели, които свалиха цените, но поддържат добро обслужване.
Единствено времето леко изненада пристигащите български туристи. Заваля сняг на планината Олимп, но на брега на морето времето е слънчево и топло.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Съкращават срока за регистрация за сезонна работа
Дата: 11/05, 07:52
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 11/05, 07:50
Катарски танкер с втечнен газ премина успешно през Ормузкия проток
Дата: 11/05, 07:44
Американски сенатор предупреди: Оръжейните запаси на САЩ са тежко изчерпани
Дата: 11/05, 07:41
Натоварено движение на граничния пункт "Капитан Андреево" тази сутрин
Дата: 11/05, 07:30