Шефът на Facebook Марк Зукърбърг заяви, че помага на Германия да спре намеса на Русия в изборите, подобна на тази в САЩ и Франция, предаде euobserver.
"Вземаме мерки през този уикенд, за да осигурим ненамесата в германските избори - от блокиране на хиляди фалшиви профили до партньорство с властите като Федералната служба за информационна сигурност и споделяне на мерки по сигурността с кандидатите и партиите." - коментира Зукърбърг, пише ПИК.
Той уточни, че са премахнати хиляди фалшиви профили, свързани с Русия, през които са предприемани действия за манипулиране на изборите "в нашите страни, включително Франция".
Той посочи, че по време на изборната кампания в САЩ, през водещи към Русия акаунти, руска група е разпространила около 3000 съобщения, подпомагащи кампанията на Доналд Тръмп. За това групата е платила над 100 хиляди долара.
Зукърбърг потвърди, че ще предаде всички доказателства на американския конгрес, за да бъдат предотвратени в бъдеще подобни акции на Кремъл срещу избори в други страни.
Въпреки лавината от доказателства за руската намеса, Кремъл продължава да отрича, че са предприемани такива действия от страна на Москва.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 11/05, 21:10
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 11/05, 21:10
Никола Стоянов: Мерките срещу високите цени могат да проработят
Дата: 11/05, 21:03
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 11/05, 21:00
Новото мнозинство забранява със закон Чолаков и Сарафов да са в бъдещия ВСС
Дата: 11/05, 20:55