Министър Нанков: Магистрала Хемус ще е завършена до 2025 г.


29/09/2017, 10:32

Поели сме ангажимент до 2025 година да сме приключили с цялостното изграждане на автомагистрала „Хемус”, съобщи Николай Нанков, министър на регионалното развитие и благоустройството, цитиран от "Канал 3".

"За трасето до разклона до Тетевен имаме проект. през 2018 г трябва да започнем с реалното изграждане. Участъкът Плевен - Ловеч в момента се проектира."

"Ако процедурите минат без обжалване, през 2018 г. можем да пристъпим към изграждането на тези 50 км. В следващите 3 години магистралата трябва да задмине Ловеч. Планираме отсечката до Велико Търново да бъде готова 2021-2022 година”, каза още Нанков.

За изграждането на магистрала "Струма”, пред бТВ той заяви, че към момента са се спрели на варианта движението към Кулата да е по стария път, а към София – източно от дефилето.

"Тунелът по трасето отпада като вариант, защото не е съобразен, поясни Нанков. Ще се използват доста иновативни методи при строителството на това трасе. То ще минава по билото на планината. Ще има 5 пътни възела, две връзки. Грубо 18 км ще е дължината”, изчисли той.

От думите му стана ясно още, че до 2023 година АМ "Струма" трябва да е завършена.

Относно санирането на сгради, Николай Нанков разкри, че 2018 г. ще е "още по-динамична, с още повече скелета по българските блокове. Минимум 1000 сгради ще се санират”, обясни Нанков. 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 08/05, 01:00

На 8 май църквата почита паметта на Свети апостол и евангелист Йоан Богослов, честват се имената на Йоан, Йоана, Иван, Иванка
Дата: 08/05, 01:00

Роналдо с гол номер 100 в саудитското първенство
Дата: 08/05, 00:45

8 май – Световен ден на Червения кръст и Червения полумесец
Дата: 08/05, 00:30

Мартин Карбовски за правителството на Радев: Приличат на хора, на които ще се довериш, ако си купуваш кола на старо
Дата: 08/05, 00:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия