Снимка: Булфото, архив
Млада жена с трансплантирано преди три години сърце е починала след преждевременно раждане в дома си в петък през нощта във Варна, съобщи за Дарик Варна директорът на варненската АГ-болница доц. Емил Ковачев.
Бебето е живо, теглото му е 2100 грама, но е в критично състояние. Неонатолозите в здравното заведение се борят за живота му. 22-годишната жена родила в дома си в 03.00 ч. през нощта при неизяснени обстоятелства.
Била е транспортирана в специализираната болница около 7.00 ч. сутринта от екип на Спешна помощ в тежко състояние и там е починала. Петел научи, че друга линейка е дошла, за да откара жената в УМБАЛ "Света Марина", но вече било късно.
Все още няма официални данни от аутопсията, но по думите на доц. Емил Ковачев най-вероятно се касае за кардиогенен шок следствие на остра дясностранна сърдечна недостатъчност, пише novini.bg.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Иван Тренев: Ботев не е убит от турците, а от Никола Обретенов
Дата: 11/05, 10:30
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 11/05, 10:30
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 11/05, 10:30
Николай Сандев: Ромите са жертви на геноцид - над 1 млн. губят живота си
Дата: 11/05, 10:28