Турски археолози намериха гроба на св. Николай Чудотворец


06/10/2017, 00:40

Турски археолози съобщиха, че са намерили гроба и мощите на св. Николай Чудотворец, предаде Би Би Си, цитирани от Блиц. Учените посочват, че истинското гробно място на светеца е открито в подземията на църквата "Св. Николай", в района на град Демре, в провинция Анталия.

Според изследователския екип, мощите в италианския град Бари, за които досега се смяташе, че са на св. Николай, принадлежат на друг човек. Град Демре е построен върху руините на древния ликийски град Мира, където светецът е живял през четвърти век. Храмът "Св. Николай" в Демре е популярно място за поклонение на християните.  Археологическите разкопки там са започнали преди 20 години. При изследването на гробницата учените използват компютърна томография и георадар. Съобщава се, че те почти са завършили работата си.
 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Влажността на въздуха в Истанбул достигна пикови нива от 97 на сто
Дата: 09/08, 23:49

Двама пострадаха при тежка катастрофа по пътя Добрич – Силистра
Дата: 09/08, 23:33

ЦСКА с трета поредна победа в Първа лига след класика над Септември
Дата: 09/08, 23:23

⚓ В очакване на празника на Варна! 💙
Дата: 09/08, 23:20

Спасиха катерач без въже и осигуровка на Витоша
Дата: 09/08, 23:10

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия