След като вчера снегът на места изненада всички, то днес прогнозата за времето е малко по-милостива. Оранжев код за обилни валежи и силен вятър е в сила за шест области на страната днес. Това сочи справка на сайта на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) към БАН . Кодът е в сила за областите Русе, Разград, Шумен, Варна, Силистра и Добрич. Там валежите ще продължат, по-интензивни и значителни по количество ще са през нощта и първата половина от деня.
_290x520.jpg)
Количества за денонощието ще бъдат между 35 и 50 л/кв.м. В
ремето ще бъде много ветровито - ще духа силен и бурен северозападен вятър с пориви до 22-24 м/с. За областите Плевен, Ловеч, Габрово, Велико Търново и Търговище е в сила жълт код за обилни валежи, а количеството им за денонощие е 20-25 л/кв.м. Жълт код за силен вятър е обявен в областите Благоевград, Пазарджик, Смолян, Пловдив, Кърджали, Хасково, Стара Загора, Велико Търново, Търговище, Сливен, Ямбол и Бургас.
В тези области, през първата половина на деня, ще духа силен и временно бурен северозападен вятър - пулсации до 22-24 м/с. Вълнението на морето ще бъде 3-4 бала.

В понеделник ще бъде хладно и ветровито, с променлива, често значителна облачност, но вероятността за валежи е малка. Минималните температури ще са предимно между 4° и 9°, а максималните - между 12° и 17°.
През следващите дни ще има по-значителни разкъсвания и намаления на облачността. Вятърът ще отслабне, в много райони и ще стихне. Сутрин ще е студено с минимални температури между 3° и 8°, на места в низините ще се образуват мъгли или ниска слоеста облачност.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Делото „Хасърджиев“: Прокуратурата настоява за по-тежки мерки
Дата: 08/05, 13:04
Радев маха шефа на ДАНС
Дата: 08/05, 12:58
Урсула Фон дер Лайен с първо послание към Румен Радев
Дата: 08/05, 12:54
Премиерът: Първото заседание на новото правителство ще е още днес
Дата: 08/05, 12:45
Иван Бакалов: Радев може да свърши като Виденов
Дата: 08/05, 12:25