За поста президентът предложи Кирстен Нилсън
Президентът на САЩ Доналд Тръмп официално обяви номинацията си за нов министър на вътрешната сигурност. Държавният глава предлага поста да заеме Кирстен Нилсън - настоящият първи заместник на началника на политическия кабинет, съобщава Ruptly.
45-годишната дама по образование е юрист. Работила е за американската администрация и по времето на Джордж Буш. В този период тя открива и собствена консултантска фирма за сигурност.
Днес Нилсън има натрупан опит в сферата на инфраструктурата, киберсигурността и справянето с бедствени ситуации. Освен това тя е изключително близка и с Джон Кели.
Преди да бъде назначена за негов първи заместник в Белия дом, тя беше дясната му ръка и по време на службата му като министър на Департамента по вътрешна сигурност.
Кандидатурата на Нилсън трябва да бъде одобрена от американския Сенат.
"На кирстен няма да й е нуна подготовка, за да работи на тази позиция. Тя може направо да започне", заяви Тръмп по време на официалното представяне на номинацията.
Самата Нилсън заяви, че се надява, ако бъде одобрена за поста, да "работи според стандартите, които американските граждани очакват и заслужават"./ Нова тв
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Спортът по телевизията в неделя 10 май
Дата: 10/05, 05:00
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 05:00
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 10/05, 04:30
Хороскоп за неделя: Овен - успех; Близнаци - споделяне; Лъв - социални контакти; Скорпион - планиране; Риби - интуиция
Дата: 10/05, 04:30
На днешната дата в историята
Дата: 10/05, 04:00