Арнолд Шварценегер пожела на Австрийската народна партия и на нейния лидер Себастиан Курц победа на днешните предсрочни парламентарни избори, предаде ТАСС.
Пожеланието е отправено във видеопослание до губернатора на провинция Щирия Херман Шютценхофер, лидер на регионалната организация на консервативната партия, предаде БТА.
"Скъпи приятелю Херман, благодаря за телефонните обаждания и писмата. Както казах, ще пристигна в Австрия чак в началото на ноември. Много ще се радвам да се срещнем, а засега желая успех на изборите. Надявам се партията да се представи добре, а също така желая на Курц успехи и победа. "Аста ла виста, ще се видим!", казва киноактьорът.
Шварценегер е роден през 1947 г. в село Тал близо до Грац, столица на провинция Щирия. Холивудската звезда има американско и австрийско гражданство, редовно посещава родната Австрия, участва в публични прояви там и добре познава политическия елит на страната, отбелязва ТАСС.
/24 часа
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Влажността на въздуха в Истанбул достигна пикови нива от 97 на сто
Дата: 09/08, 23:49
Двама пострадаха при тежка катастрофа по пътя Добрич – Силистра
Дата: 09/08, 23:33
ЦСКА с трета поредна победа в Първа лига след класика над Септември
Дата: 09/08, 23:23
⚓ В очакване на празника на Варна! 💙
Дата: 09/08, 23:20
Спасиха катерач без въже и осигуровка на Витоша
Дата: 09/08, 23:10