Стотици хиляди се включиха в поход в Барселона срещу отделянето на Каталуния от Испания.
Барселонската полиция обяви, че участниците в демонстрацията са 300 000, информира Франс прес, цитирани от Бтв.
Според говорител на организацията Каталунско гражданско общество обаче участват близо 1,1 млн. души.
Мнозина от протестиращите скандираха, че каталунският лидер Карлес Пучдемон трябва да бъде изпратен в затвора.
Испанското правителство отстрани от длъжност Пучдемон и министрите му след обявяването на независимостта на Каталуния в петък. Испанският Сенат пък гласува започването на процедура за отнемане на автономния статут на областта.
Испанският премиер Мариано Рахой разпусна регионалния парламент и обяви избори в областта на 21 декември.
Каталунското гражданско общество организира днешната демонстрация, както и първия протест срещу отделянето на Каталуния от Испания на 8 октомври.
Опозиционният лидер в каталунския парламент Инес Аримадас от партията Сиудаданос участва в днешния поход и призова за възстановяване на здравия разум и демокрацията в областта.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Черно море загуби от Лудогорец след обрат през второто полувреме
Дата: 09/08, 21:14
⚓ В очакване на празника на Варна! 💙
Дата: 09/08, 21:10
Слави Трифонов: Според мен нямаме система, която да спре дирижабъл, камо ли ниско летящ високотехнологичен дрон
Дата: 09/08, 20:521 Коментар
Зеленски: В Русия ще бъдат разположени до 50 000 севернокорейски войници
Дата: 09/08, 20:451 Коментар