Премиерът на Македония: Няма да има предсрочен парламентарен вот


30/10/2017, 01:28

Лидерът на Социалдемократическия съюз на Македония (СДСМ) и министър-председател Зоран Заев увери, че няма да бъдат организирани предсрочни парламентарни избори в страната, защото резултатът от тях ще бъде ясен. Съгласно думите му, вотът за местна власт в Македония е проведени честно и демократично, и поради тази причина призова ВМРО-ДПМНЕ на Никола Груевски да преразгледа решението си да не признава резултатите от него, предава електронната медия "Плюс Инфо". "Това е голяма победа за гражданите на Македония и поздравявам всички за днешния празник на демокрацията.

Имахме честни и чисти избори. Имахме избори, които отразиха желанието на гражданите, а резултатът бе очакван за всички. Днес гражданите потвърдиха победата и отново решиха да имат по-добър живот. СДСМ спечели в много общини. Това за нас е доказателство, че сме в правилната посока, че гражданите искат страната да бъде част от НАТО и Европейския съюз, и че отговорността е наша и на нашите партньори", заяви след края на втория тур на местните избори лидерът на СДСМ.

Заев подчерта, че времето за празнуване е приключило и че още тази вечер задълженията към гражданите отново ще бъдат на дневен ред. "Изгубили сме години..., а думата си е дума. Дадохме дума на гражданите. Не трябва да има еуфория. От утре (започваме да) работим за стандарта на гражданите. Призовавам ВМРО-ДПМНЕ да преразгледа позицията си, самите те знаят, че днешните избори са справедливи и демократични.

Разбирам ситуацията, в която се намират, но се надявам те да допринесат за реформите за доброто на страната", подчерта премиерът. В отговор на журналистически въпрос за позицията на Никола Груевски, който поиска предсрочни парламентарни, Заев с вдигнати рамене отговори: "Надявам се, че ще намерят силите да действат като отговорна политическа партия, да се ангажират и да дадат конструктивен принос за реформите.

Призовавам ръководството на ВМРО-ДПМНЕ да постави на първо място интересите на гражданите". Запитан от репортерите дали може да бъдат организирани предсрочни парламентарни избори, Заев отговори: "Още сега е известно какъв ще бъде резултатът... Страната има много работа, затова нямам абсолютно никакъв коментар по такива искания. Никой не споделя мнението му. Изборите бяха честни, надеждни и кристално чисти", увери още веднъж Заев, допълва Блиц.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Флагман: Убийството на Слънчев бряг е заради спор за Путин
Дата: 09/08, 19:53

Според Костадинов и над Девня имало 2 дрона
Дата: 09/08, 19:51

Денков: Неонацистки мрежи набъбват необезпокоявани като мащаб и вреди в България
Дата: 09/08, 19:412 Коментара

Кметът на Монтана: Общината е готова да помогне за разчистване след пожара в бившия техникум
Дата: 09/08, 19:35

Откриха нов запис в телефоните им: Преди Георги децата преследвали и друг мъж
Дата: 09/08, 19:27

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия