Британският премиер Тереза Мей ще трябва да се раздели с втори член на кабинета си само в рамките на няколко дни. Миналата седмица от поста си тръгна шефът на военното ведомство Майкъл Фалън. Сега британският министър по въпросите на международното развитие Прити Пател обяви в официално съобщение, че подава оставка, предаде БГНЕС.
"Поднасям извиненията си на вас и на правителството, за това, което стана и подавам оставка", се казва в текста на съобщението. По-нататък тя обяснява, че макар действията й да са били водени от най-добри подбуди, те не съответствали на стандартите за прозрачност и откритост, за които тя самата е призовавала. Пател обяви, че оттук нататък ще се концентрира върху работата си на депутат.
Причина за нейната неминуема оставка стана разкритието, че тя е нарушила правилата за поведение като министър. По време на двуседмична почивка със семейството си в Израел през август, тя е провела 12 срещи с израелски официални лица, включително премиера Бенямин Нетаняху, без да уведоми за това нито британското външно министерство, нито премиера и без съответно, да получи разрешение за такива контакти.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Тръмп не изключва възможността да изпрати делегация в Москва за преговори за войната в Украйна
Дата: 09/05, 18:51
Черно море победи Ботев (Пд) във Варна, прекъснаха мача
Дата: 09/05, 18:40
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 09/05, 18:30
Внасят законопроект за овладяването на цените на земеделската продукция
Дата: 09/05, 18:19