Президентът на САЩ Доналд Тръмп писа в Туитър тази сутрин, че не обвинява Китай за възникването на големия дефицит на Вашингтон в двустранната търговия с Китай, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.
Той писа в Туитър, че виновни за този дефицит са некомпетентните предишни американски администрации, допуснали Китай да изпревари САЩ в търговията, от което САЩ губят милиарди долари.
В същото време американският лидер смята за извънредно продуктивни току-що приключените разговори с китайския президент Си Цзинпин както по острите въпроси на двустранната търговия, така и по уреждането на кризата около ракетно-ядрената програма на Северна Корея.
"Си (Цзинпин) е високо уважаван и могъщ представител на своя народ", отбеляза Тръмп в електронното си изявление.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Купуват 345 нови превозни средства за градския транспорт в София
Дата: 09/08, 14:16
Арагчи: Иран няма да преговаря със САЩ, докато нарушават споразумението
Дата: 09/08, 14:03
Кола пламна на АМ "Хемус"
Дата: 09/08, 13:59
Президентът връчи дипломата на курсанта първенец Виктор Ценов
Дата: 09/08, 13:56
Боримиров: Левски ще е барометърът. Няма да има продължения или дузпи
Дата: 09/08, 13:48