Завърналият се в Черно море Тича през лятото Симеон Илиев не завърши първия мач на тима си срещу Спартак Плевен от втория етап на турнира за Купата на България. 204-сантиметровото крило получи контузия в десния глезен в средата на последната четвърт на двубоя в зала “Балканстрой”, завършил с победа на “моряците” с 88:85.
Роденият в Русе баскетболист остави срещу името си в статистиката 17 точки, 8 борби и 2 асистенции, но 5 минути преди финалната сирена стъпи на крак на съперник в близост до пейката на Спартак. 28-годишният Илиев се строполи на земята, а изражението на лицето му издаваше сериозна болка.
Все пак крилото на Черно море Тича намери сили да се изправи, но не успя да напусне сам терена и с помощта на съотборници седна на пейката, където получи лекарска помощ. След първоначалния преглед, стана ясно, че Симеон Илиев е с изкълчен глезен, а повече яснота около неговото състояние в лагера на варненци очакват утре, след като той премине още един, по-обстоен, в морската ни столица.
Треньорът на Черно море Тича Дарин Великов се надява ситуацията около Симеон Илиев да не е сериозна и той да се завърне на терена още в събота (2 декември), когато неговите момчета приемат носителя на Купата и Суперкупата на България Берое в зала “Христо Борисов” в 18.00 ч.
На варненци не им върви при визитите им в зала “Балканстрой” през последните месеци. През септември, във финала за Купа Плевен, плеймейкърът на Черно море Тича Пламен Алексиев пък скъса ахилесово сухожилие и трябваше да се подложи на операция, която по всяка вероятност ще му коства целия сезон.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 06/05, 23:50
Лятна занималня „Шампиони и приятели“ – лято, изпълнено с игри, спорт и нови приятелства!
Дата: 06/05, 23:50
Крокодил изяде Габриел - управител на хотел и спортен бар
Дата: 06/05, 23:49
Авиокомпаниите по света премахнаха общо 2 милиона места от своите разписания за месец заради скъпото гориво
Дата: 06/05, 23:42