Гала и Стефан се изложиха тежко в ефир


11/12/2017, 08:45

Водещата на „На кафе” Гала и гаджето й и колега Стефан в петък чистосърдечно си признаха в ефир, че не знаят защо 8 декември е празник на българските студенти, пише blife.bg, цитиран от Блиц. 

На 8 декември през 1903 г. за първи път е отбелязан празникът на единствения тогава университет в страната - Софийския университет "Св. Климент Охридски".   Първоначално се е празнувал на 25 ноември – денят на Свети Климент, патрон на Софийския университет, който традиционно се счита за покровител на българското висше образование.

На 31 март 1916 г. българската администрация преминава към Григорианския календар Понеже Българската православна църква продължава да използва Юлианския календар (до 1968 г.), датата на празника се измества с 13 дни напред и се чества на 8 декември.
 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Иран разглежда отправените от САЩ предложения за прекратяване на войната
Дата: 06/05, 19:23

Медведев: Само създаването на страх у Европа може да предотврати голямо клане
Дата: 06/05, 19:22

Червено злато „събужда“ сърцето
Дата: 06/05, 19:20

Тревога в Испания заради акостиране на кораб със заразни с хантавирус пътници
Дата: 06/05, 19:091 Коментар

Стилиян Петров: Заедно надеждата никога не угасва. Време е да пренесем тази енергия край морето!
Дата: 06/05, 19:03

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия