Благодарение на "Българската Коледа" малкият Давид казва първите си думи


16/12/2017, 13:27

Давид е на 4 години и страда от детска церебрална парализа. Засегнати са двете крачета и лявата ръчичка. Тежката диагноза родителите му Ваня и Константин чуват малко след раждането му в седмия месец.

Освен от рехабелитация и плуване, малкият Давид има нужда от логопед и от психолог. Благодарение на кампанията „Българската Коледа“ детето вече втора година може да ходи на психолог през цялата година, пише Флагман.бг.



"Ако не са тези средства ще ни е много трудно и едва ли ще го водя цяла година два пъти в седмицата. А благодарение на психолога, сега започва с помощ да рисува, опознават околната среда, научава много нови думички. Първите изречени думи на Дави са благодарение на работата с психолога, тя го научи на тях. До преди това, той не познаваше животните, нито искаше да си играе. Сега всичко му е все по-интересно и плаче, когато го взимаме. Там наистина се забавлява", сподели майката на детето Ваня Найденова.

Тя с усмивка си спомня как преди да роди, всяка Коледа е изпращала по няколко SMS-а за  „Българската Коледа“. Сега пак изпраща, но с надеждата, че малкият Дави ще бъде подпомогнат отново, за да продължи развитието му.

А въпреки диагнозата, малкият герой, досущ като библейския си съименник, се изправя всеки ден срещу своя Голиат. Първи думички, пълзене, а родителите му мечтаят и за момента на първите стъпки на техния смел герой. А той има мечта като всяко дете - да стане полицай и да се бори с несправедливостите в света.

Всеки може да стане дарител на "Българската Коледа" с изпращането на  SMS на номер 1117 за М-Тел, Vivacom и Telenor. С всеки SMS се дарява 1 лев на дете в беда. Кампанията "Българската Коледа" не завършва с коледните празници. SMS на 1117 може да се изпрати през цялата календарна година.

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Автобус №46 във Варна ще се движи с ново разписание в делничните дни
Дата: 08/05, 17:40

България с най-голям капацитет за съхраняване на електроенергия в батерии на Балканите
Дата: 08/05, 17:35

Екип на пожарната във Вълчи дол спаси над 20 животни от горяща постройка
Дата: 08/05, 17:19

Жена от Пловдив намери и върна загубен портфейл с над 1000 евро
Дата: 08/05, 17:13

Ежедневно се извършват обходи и проверки в района на огромното свлачище край Смолян
Дата: 08/05, 17:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия