12 ВАРНЕНЦИ ЛЕПНАХА ХЕПАТИТ СЛЕД СВАТБА В КРАЙБРЕЖНО ЗАВЕДЕНИЕ


26/10/2012, 16:45

 

Юлия Георгиева

Сватба в крайбрежно заведение завърши с диагноза хепатит А и настаняване в болница. До момента в инфекциозната клиника настанените пациенти, заболели в рамките на празненството са дванадесет, научи „Петел“. Касае за хора в млада и средна възраст. Засегнати са както гости на сватбата, така и хора от персонала на заведението, където е било тържеството. Към момента не е ясно точно колко дни ще продължи терапията им в болнична обстановка, но обичайно престоят продължава около две седмици. Не е изключено да се появят още пациенти с хепатит А, тъй като инкубационният период на вируса е 15-50 дни, посочиха специалистите. 

Крайбрежното заведение е получило предписание за съответната дезинфекция, която вече се е състояла. Междувременно Регионалната здравна инспекция прави проучване какъв е източникът на заразата. От институцията отказват да съобщят името на заведението. 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Морски вкус, водни приключения и незабравими емоции: Nautilus откри сезона на 5 юни
Дата: 24/06, 06:00

Покачване на температурите до 30 градуса по Черноморието
Дата: 24/06, 06:00

Спортът по телевизията в сряда 24 юни
Дата: 24/06, 05:00

Хороскоп за сряда: Телец - търпение; Лъв - уединение; Везни - отговорности; Стрелец - осъзнаване; Водолей - хаос
Дата: 24/06, 04:30

Има сигурно решение за високия холестерол
Дата: 24/06, 04:20

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия