Доброволци започнаха да следят полета на впряга с шейната му
Специалистите от Обединеното командване за аерокосмическа отбрана на Северна Америка НОРАД започнаха проследяването на полета на впряга с шейната на Дядо Коледа, съобщи сайтът на ведомството nordsanta.com.
Там се предлагат информации за добрия старец на осем езика - английски, френски, испански, немски, италиански, португалски, японски и китайски.
Посетителите на сайта могат да се информират къде живее Дядо Коледа, да получат подробности за вълшебната му шейна и елени, да видят актуалната температура на Северния полюс и да узнаят много други полезни неща.
Всяка година на 24 декември 500 доброволци от НОРАД отговарят на телефонни повиквания и на електронни писма на деца и възрастни от цял свят за придвижването в реално време на Добрия старец.
Сайтът на военните се посещава ежегодно от около 9 милиона потребители от над 200 страни по света. Доброволците приемат 140 000 телефонни повиквания, свързани с Дядо Коледа. Традиционно НОРАД започва да следи впряга му на 24 декември.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Спортът по телевизията в неделя 9 август
Дата: 09/08, 05:00
Хороскоп за неделя: Телец - стабилност; Лъв - инициатива; Скорпион - баланс; Стрелец - оптимизъм; Водолей - неочаквана среща
Дата: 09/08, 04:30
На днешната дата в историята
Дата: 09/08, 04:00
Рожден ден празнува Надежда Нейнски
Дата: 09/08, 03:00
Учени: Топенето на леда превръща Антарктида във вторичен източник на живачно замърсяване
Дата: 09/08, 02:00