200 лева месечно, ако работиш на 50 км от дома. Държавата ще покрива разходите за наем на жилище, такси за детска градина и дори интернет на всеки безработен, който започне работа през Бюрото по труда в друг град, пише NOVA.
Условията - работникът, трябва да е на трудов договор и да смени настоящия си адрес. Максималният срок за получаване на финансовите помощи е 12 месеца.
Тези, които започват работа далеч от дома ще трябва всеки месец да доказват парите, получени от държавата, чрез договори и касови бележки.
Бизнесът обаче е скептичен. Фирмите твърдят, че на работа има, но на хората просто не им работи.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 08/05, 03:10
Рожден ден празнува Анета Сотирова
Дата: 08/05, 03:00
Кристиано Роналдо и Лионел Меси загубиха няколко милиона последователи заради мащабна кампания на Meta
Дата: 08/05, 02:001 Коментар
Глобяват Община Шумен за недостатъчен контрол на сметището
Дата: 08/05, 01:30
На 8 май църквата почита паметта на Свети апостол и евангелист Йоан Богослов, честват се имената на Йоан, Йоана, Иван, Иванка
Дата: 08/05, 01:00