Задържаният за убийството на Дамла е работил в детска градина. Това разкриха близки на 25-годишния Мехмед Хасан, цитирани от 24rodopi.com. Мъжът бил назначен в образователното заведение преди няколко години по програма за временна заетост в рамките на няколко месеца.
Припомняме, че Мехмед Хасан към момента е с мярка за неотклонение „задържане под стража” заради убийството на 7-годишната си първа братовчедка. Той е направил пълни самопризнания за зверското деяние, извършено в ранните часове на 17 декември в Момчилград, твърдят от прокуратурата.
Майката на Дамла дала 50 лева назаем на племенника си, но той влязъл на 17 декември призори да търси още пари в апартамента в блок „Слава“ в центъра на Момчилград, разкрива самият Мехмед пред разследващите. Детето се събудило и в паниката 25-годишният мъж убил малката Дамла.
Мехмед е обвинен за умишлено убийство по особено жесток и мъчителен за жертвата начин на малолетно дете. В този случай законът предвижда най-тежкото наказание от 15 до 30 години лишаване от свобода или доживотен затвор без замяна.
„Много кротко момче, което обичаше Дамла като своя сестра. Сестричката му е в Турция и цялата обич той прехвърли на Дамла. Не можем да повярваме, че той е извършителят”, коментираха близки на семейството.
В последната година Мехмед работел в момчилградски офис на мобилен оператор, а допълнително бил ангажиран в завода, в който е работела майката на Дамла.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Трима пострадаха след извънредно кацане на летището в Атина
Дата: 12/05, 11:22
Денков: Панджерова няма как да остане зам.-министър
Дата: 12/05, 11:19
Секат дървета по бул. "Княз Борис" в центъра на Варна пред бившата "Картофена Къща"
Дата: 12/05, 11:18
Шефът на КЗК: Наложителни са спешни действия на държавата за пазара на храни и горива
Дата: 12/05, 11:15
Тръмп смята да превърне Венецуела в 51-вия щат. Каракас: Не сме колония
Дата: 12/05, 11:091 Коментар