Блиц: Мистерия около парите на Неделчо и Кети! Нямат официални доходи, а...


03/01/2018, 22:45

Неделчо Юнаков и приятелката му Кети Кюхова, които са сред шестте жертви на ужасяващото убийство в Нови Искър, не са имали никакви официални доходи, това сочи проверка на БЛИЦ в търговския регистър.

Реално и двамата са имали действащ бизнес до 2013-та – 2014-та година. Неделчо Юнаков фигурира в историята на фирма, вписана като застрахователенен брокер. Фирмата издава обезщетения предимно по дела за катастрофи. Той няма собственост в дружеството и се води единствено като управител.

Проверка в архивите показва, че същата фирма е била разследвана от НАП за укриване на доходи. През 2012-та година, докато Юнаков е управител там, дружеството фигурира в дело на Административния съд по обвинение за прикриване на доходи, липса на фактури, укриване на финанси и данъци.

Справка в имотния регистър сочи, че къщата, в която се разиграва жестокото убийство, е купена на името на Неделчо Юнаков и Кети Кюхова през април 2017 година. За да стане сделката, двамата теглят като съдлъжници кредит от банка за 99 800 лв., останалите пари са внесени на ръка.

Голяма е въпросителната срещу какво обезпечение, след като нямат твърд гарантиран доход, те са получили този кредит. Основна част от разследването на убийството е дейността на Юруков и версията, че то може да е свързано с бизнеса му. Това разкри и на извънредния брифинг днес главен комисар Младен Маринов. "Към момента основно разглеждаме дейността на убития Неделчо. Той се е занимавал с търговска дейност и е имал общо и с кухи фирми, които са укривали ДДС. Разглеждаме и как точно е придобил имота в Нови Искър. Работим по всякакви факти", каза той. 

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 11/05, 16:10

Атидже Алиева-Вели: Отчитаме мерките, които „Прогресивна България“ предложи, като първи стъпки в правилната посока
Дата: 11/05, 16:05

Унгария иска да въведе еврото, но не изпълнява критериите
Дата: 11/05, 16:031 Коментар

НИК 421 ще направи мониторинг за чистотата на морската вода
Дата: 11/05, 16:01

“Комодор” с ценна победа в дербито със “Спартак”
Дата: 11/05, 15:59

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия