Нова ядрена мощност щяла да е по-рентабилна с държавно участие
АЕЦ "Белене" е възможен проект, особено ако участва държавата. Това пише в докладите на БАН, които бяха публикувани тази вечер.
Според учените държавата може да има дял в компанията, която евентуално ще строи централата, но правят уговорката, че нова мощност би била рентабилна само при определени параметри.
Анализите на БАН сочат, че в следващите години енергийната ни система ще има нужда от нови мощности и „Белене” може да бъде "заместващ" вариант.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Хороскоп за неделя: Телец - приятна изненада; Лъв - уединение; Скорпион - интуиция; Стрелец - интересни предложения; Водолей - вдъхновение
Дата: 28/06, 04:30
От кралските градини до фермерските пазари на Lidl: Съкровищата на Ботаническата градина в Балчик
Дата: 28/06, 04:20
Потребителите избраха А1 за любима марка в телекомуникациите за осма поредна година
Дата: 28/06, 04:20
На днешната дата в историята
Дата: 28/06, 04:00
Разгадаха тайната на цветното зрение при човека
Дата: 28/06, 02:00