Кюрдите обвиниха Русия в предателство, съобщават руски медии.
Главнокомандващият сирийските кюрдски милиции Сили за защита на народа (YPG) Сипан Хемо обвини Русия в предателство, след като е отказала да защити сирийските кюрди по време на военната операция на Турция в Африн.
Lenta.ru се позовава на съобщение на официалния сайт на YPG.
Фашистката турска държава започна окупация и масово избиване на кюрдите пред очите на света. Целият свят носи отговорност за тази окупация и за тези масови убийства, предупреди Хемо и добави, че кюрдите са особено разочаровани от поведението на Москва.
В настоящия момент Русия се явява съюзник на турската държава и е на ръба на война с нас. Имаме споразумения с Русия, но тя ги проигра и ни предаде, отбеляза той.
Според него сега кюрдите са успели да видят истинското лице на Москва, подчертавайки, че Русия се е превърнала в "безпринципна държава".
По-рано говорителят на Кремъл Дмитрий Песков заяви, че Москва следи действията на турската армия в Африн, пише news.bg.
Междувременно АФП съобщава, че сирийските кюрди са поискали помощ от водената от САЩ коалиция.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Бургас даде официален старт на Джиро д'Италия с представяне на 23 отбора
Дата: 06/05, 21:54
Боен самолет на САЩ спря танкер, опитал да пробие блокадата на ирански пристанища
Дата: 06/05, 21:43
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 06/05, 21:40
Лятна занималня „Шампиони и приятели“ – лято, изпълнено с игри, спорт и нови приятелства!
Дата: 06/05, 21:40
Славчо Велков: Който си купува евтина сигурност, си купува ядове
Дата: 06/05, 21:34