Въпреки, че заболеваемостта продължава да се повишава, Варна е далеч назад на опашката за обявяване на грипна епидемия. Това заяви д-р Янка Драганова, директор на Дирекция "Надзор на заразните болести" към Регионалната здравна инспекция във Варна, съобщава Varna24.bg
Докато на места в страната, където вече е обявена грипна епидемия, броят на засегнатите достига до 500 на 10 000, във Варна статистиката от началото на тази седмица е 120 болни на 10 000 човека.
За първите три дни на тази седмица болните във Варна са 404. Най-засегнати както и досега са децата до 14 годишна възраст, но има и леко завишение във възрастовата група от 14 до 30 години, каза д-р Драганова.
Тя подчерта, че до утре не може да се каже дали ще бъдат предприети някакви по-сериозни мерки в морската столица.
Очаква се в петък на своето второ заседание за тази година комисията за борба с грипа във Варна да вземе окончателно решение дали ще има по-сериозни мерки за ограничаване разпространението на грип и остри респираторни заболявания и дали ще се стигне до грипна ваканция за учениците.
Комисията, в която влизат джипита, представители на всички лечебни заведения в града, общината, инспектората и др., ще заседава утре в 14 часа в РЗИ Варна.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Арестуваха бизнесмен от София при опит за подкуп с 40 хиляди евро на областния управител на Добрич
Дата: 12/05, 16:32
Взривът в Горна оряховица: По чудо няма жертви
Дата: 12/05, 16:24
Един от най-верните депутати на Борисов напуска политиката
Дата: 12/05, 16:171 Коментар