Вицепремиерът Томислав Дончев сдъвка за закуска водещия на bTV Антон Хекимян. На няколко пъти журналистът го провокира и по темата с дома за деца с увреждания „Хризантема“ и дали по примера с Делян Добрев и той е замесен в някакъв „гейт“ или относно вота на недоверие и скандалната Истанбулска конвенция, предаде "Блиц". Дончев обаче обвини Хекимян в липса на информация и подготовка.
„Текат проверки на няколко служби. Всеки, който е замесен в случая, ще си понесе отговорността. Включително освобождаване от работа, но не свършва до там. Може да има наказателна отговорност. Бил съм кмет на Габрово преди 8 г., не мога да познавам всички хора, които са ангажирани в публичния сектор“, заяви Дончев и посочи, че щом някои не се опитва да убеди Хекимян, че той е пляскал децата, значи нещата са добре. „Гейт се употребява изключително неправилно за хората, които поне малко знаят английски“, каза още той.
„Ако подобно нещо се беше случило в някои от традиционните домове, казармен тип, едва ли някой щеше да разбере“, изтъкна Дончев и допълни, че в момента заради липса на кадри, служители от тези домове прехвърлят лошите си навици в нова институция. „Дали деинституционализацията е правилен път, аз нямам съмнение. Не е вярно, че не излизат. В зависимост от състоянието на децата, в зависимост от нуждите, някои от тях ходят на училище, не сте добре информиран.
Колкото до камерите е спорен въпроса, заради личното пространство“, заяви Дончев по повод организацията в домовете. Той изнесе стряскаща статистика колко деца са починали, когато са били в домове от казармен тип като в Могилино „Каквито и дефекти да има деинституционализацията, числата не са такива“, изтъкна вицепремиерът. От темата с домовете, водещият прехвърли темата на политика. „Аз разбирам, че правите хипер връзки, но каква е връзката между вота на недоверие и конвенцията. За вота на недоверие аз, имайки удоволствие да съм 5 часа в залата разбрах, че човек вика най-много, когато има най-слаби аргументи“, заяви Дончев.
„С президента Радев позициите ни са различни в рамките на допустимото. Следващия път, когато имам възможност да се видя с г-н Радев, непременно ще го питам какво има предвид, защото не знам тихомълком да се е сменила формата на управление“, посочи Дончев по повод изказване на президента, че парламентарната република е атрофирала. „Факт е, че се появиха съмнения относно конвенцията. Щом има подобни съмнения, нека позволим обществото да проведе нужния дебат, за колкото време е нужно. Аз си мисля, че основните групи, които излъчват страхове, се делят на няколко подвида – такива които имат реални страхове, такива, които откровено злоупотребяват със ситуацията, посочи още Дончев.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Мание: Запазих краката си свежи за финала в Бургас, ще се опитам да спечеля още етапи до края на Джирото
Дата: 08/05, 19:37
Станчо Станев ще изпълнява функциите на председател на ДАНС
Дата: 08/05, 19:33
Масово падане на Джирото в Бургас
Дата: 08/05, 19:33
Трима отпаднаха от групата на Черно море за мача с Ботев Пловдив
Дата: 08/05, 19:16
Напрежение в Габрово след масово сбиване между съседи
Дата: 08/05, 19:11