Джихадисти, достатъчни да се попълни бройката на малка рота, са проникнали на Апенините. Интерпол разпространи списък на 50 предполагаеми бойци на терористичната групировка "Ислямска държава”, пристигнали в Италия, за да се прехвърлят оттам в други европейски държави, съобщи британският в. "Гардиън”, цитиран от БГНЕС.
По данни на изданието всички 50 души са граждани на Тунис. Те са пристигнали на италианска територия с лодка. В списъка са имената и фамилиите на бойци от ИДИЛ с рождените им дати, предаде Нова ТВ.
Данните са били предадени на вътрешното министерство на Италия на 29 ноември миналата година, а оттам са споделени с антитерористични звена на други европейски държави. "Гардиън” пише, че по оценки на ООН 5500 тунизийци – най-много в сравнение с всяка друга страна, са заминали за Ирак и Сирия, за да се присъединят към джихадистите.
Британският вестник съобщава, че от юли 2017 г. над 3000 мигранти от Тунис живеят в района на югозападния сицилиански град Агридженто. Полицията е задържала и е установила самоличността на около 400 души.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Бургас даде официален старт на Джиро д'Италия с представяне на 23 отбора
Дата: 06/05, 21:54
Боен самолет на САЩ спря танкер, опитал да пробие блокадата на ирански пристанища
Дата: 06/05, 21:43
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 06/05, 21:40
Лятна занималня „Шампиони и приятели“ – лято, изпълнено с игри, спорт и нови приятелства!
Дата: 06/05, 21:40
Славчо Велков: Който си купува евтина сигурност, си купува ядове
Дата: 06/05, 21:34