Атина се разсърди на Хан заради Македония


05/02/2018, 13:08

Гръцкото министерство на външните работи публикува специално съобщение, в което осъжда поведението на еврокомисаря Йоханес Хан по отношение на Република Македония. 

Съобщението е по повод изявлението на Хан пред германското списание "Шпигел", където еврокомисаря използва името Македония, за западната ни съседка, предаде БГНЕС. 

"Призоваваме Йоханес Хан да спазва международното законодателство и да не нарушава ангажиментите на ЕС и по-специално в този като днес критичен момен, когато се водят преговори. Повтарянето от негова страна на неправилни фрази, не допринася за постигането на напредък в преговорите за името. Те не отговарят и на конструктивната роля, която трябва да имат членовете на ЕС", пише в съобщението на гръцкото външно министерство.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



18-годишен младеж е задържан за убийството на чичо си в димитровградско село
Дата: 08/08, 18:22

Овладян е пожарът край Асеновград
Дата: 08/08, 18:15

Гюров за дрона: Трябва да преосмислим позицията си по регионалната противовъздушна отбрана
Дата: 08/08, 18:05

Гражданин насочва вниманието към проблем със сметосъбирането във Варна
Дата: 08/08, 17:57

Гледат мярката за неотклонение на лидера на ДПС Христо Широков в Бургас
Дата: 08/08, 17:50

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия