Властите във Филипините унищожиха над 30 скъпи автомобила, конфискувани от митниците през миналата година.
Сред премазаните от булдозер коли имаше модели на „Lexus”, „BMW”, „Mercedes-Benz”, „Audi”, „Jaguar”, както и „Chevrolet Corvette Stingray”. Акцията беше надзиравана лично от филипинския президент Родриго Дутерте, съобщава „Ройтерс” , цитирана от Zarata.info.
Общата стойност на автомобилите, унищожени по случай 116-ата годишнина на Бюрото за митнически контрол, е 1 200 000 долара. Родриго Дутерте заповядал останките от колите да бъдат предадени за вторични суровини. „На онези, които се опитват да не плащат данъци, като подкупват служебни лица, ще кажем едно: няма да стане“. Той обяви филипинският министър на финансите Карлос Домингес. През 2017 година митниците във Филипините са конфискували нелегално внесени автомобили за десетки милиони.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Започва основен ремонт на над 29 км третокласни пътища в област Добрич, финансиран от ЕС
Дата: 23/06, 22:59
Мая Манолова: ЧСИ не трябва да се превръщат в колектори на частни дългове
Дата: 23/06, 22:47
Омбудсманът: Година след сигналите за насилие - децата все още са в интерната във Варненци
Дата: 23/06, 22:39
Рубио: Никоя страна няма право да налага такси за Ормузкия проток
Дата: 23/06, 22:33
Португалия отнесе Узбекистан, Роналдо пише история
Дата: 23/06, 22:22