Бум на сватбения туризъм: Индийци и китайци сключват брак в Несебър


10/02/2018, 12:21

Сватбените агенции отчитат бум на чуждите и смесените двойки, които се бракосъчетават в Несебър. Лично кметът Николай Димитров се похвали пред журналисти, че в последните години това е тенденция и темповете й се увеличават.



„Всяка година има повече желаещи за сключване на брак в Несебър, както хора от града, така и смесени бракове, има и чужденци, които препотвърждават своята брачна клетва, а ние се стремим да развиваме и този вид туризъм, ако мога така да се изразя – организиране на сватбени тържества“, заяви с усмивка градоначалникът, цитиран от "Черноморски фар".

Освен ритуалната зала, други любими места на младоженците били и старата митрополия „Света София“, крепостните стени и парковете. „Организираме много такива мероприятия, но повечето са през пролетния и летния сезон, зимата има по-малко смелчаци за сключване на брак, но също е подходящ период. Сега, ако им е студено, може да предложат брак на фестивала на „Виното и любовта“, който ще открием на 14-и февруари, а ритуалът ще го направим като се стопли“, шеговито вметна градоначалникът.

Сред зачестилите чужди граждани, които идват да се венчаят в града, има хора от всеки край на света – Канада, Китай, дори далечна Индия. Николай Димитров разказа, че последният смесен брак, за който знае, е между канадец и българка. Самият той лично не е водил ритуал на чужди и смесени двойки, но заяви, че с удоволствие би бракосъчетал такива.

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Кметът Благомир Коцев: Криза с боклука във Варна няма да има
Дата: 25/06, 12:51

Лидл България ще предложи Пакт за хранителен суверенитет за възстановяване и развитие на българското земеделие
Дата: 25/06, 12:50

Френското посолство в Каракас с щети след земетресението във Венецуела
Дата: 25/06, 12:49

Шофьорът на тира, причинил катастрофата с три жертви вчера, е с 20 наказания за нарушения
Дата: 25/06, 12:40

Към момента няма данни за пострадали българи след земетресенията във Венецуела
Дата: 25/06, 12:32

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия