НАСА няма да изпрати астронавти на Луната по време на президентството на Тръмп


13/02/2018, 03:32

авръщането на американски астронавти на Луната е един от космическите приоритети на президента на САЩ Доналд Тръмп, но подобен полет едва ли би се състоял по време на неговия мандат в Белия дом, пише в. "Ню Йорк таймс".

Дори и Тръмп да бъде преизбран за втори път, НАСА няма да може да успее за това време да изпрати пилотирана мисия до естествения спътник на Земята. Вестникът се позовава на свои източници от американското космическо ведомство и на проекта за за неговото държавно финансиране през финансовата 2019 г..

От документа следва, че сегашната администрация възнамерява да предостави на частния сектор главната роля в усвояването на космическото пространство, включително и полетите до Луната.

Вашингтон ще прекрати финансирането на Международната космическа станция от 2024 г.

 

Вестник "Вашингтон поуст" съобщава, че лабораторията ще се превърне в недвижим имот в орбита, управляван не от държавата, а от частната индустрия.

Предполага се, че след преходния период Космическата станция ще запази голяма част от своите функции.

Съединените щати са похарчили близо 100 милиарда долара за построяването и функционирането й.

Според проектобюджета на САЩ за следващата финансова година, Белият дом ще отдели за НАСА 19,9 милиарда долара, с 370 милиона повече от текущата. Финансирането няма да се променя до 2023 г., съобщава "Ню Йорк таймс".

От това следва, че финансовите възможности на космическото ведомство ще се съкратят. "Полет на американски астронавти до Луната няма да има докато Тръмп не напусне Овалния кабинет, дори и той да победи на следващите избори", изтъква вестникът./ Бтв

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



В понеделник ще бъдат внесени мерки за ограничаване на високите цени на продуктите
Дата: 10/05, 13:10

Гечев, ПБ: ГЕРБ и ДПС се държат уплашено и смирено
Дата: 10/05, 13:04

Лекарят от "ТИСА" танцува отново
Дата: 10/05, 13:001 Коментар

В Харманли раздават безплатни мекици в чест на шампионската титла на ‘’Левски’’
Дата: 10/05, 12:50

В понеделник започва електронният прием за общинските детски градини във Варна
Дата: 10/05, 12:40

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия