Балканските страни се обхванати от студ и сняг, който бавно приближава Македония. Според прогнозите в близките дни се очаква студена война, съпътствана от снеговалежи и силен вятър. Това съобщи македонската медия “Алфа“, цитирана от Блиц.
Междувременно по-голямата част от Словения в Хърватия е покрита със сняг и лед, които затрудняват движението. Има големи проблеми в Лика, Горски Котар, в Централна Хърватия, както и в Славония и в части от Далмация, където ветровете идват от морето. Снегът продължава да възпрепятства движението в централната и северозападната част на страната, а военните се занимават и с почистване на снежните натрупвания. В най-тежко засегнатите райони класовете са отменени.
На адриатическото крайбрежие корабните линии са прекъснати. Подобна е ситуацията и в Босна и Херцеговина, където силен вятър духа и пътищата са заледени и покрити със сняг. Препоръчва се на шофьорите да отложат пътуванията си или да носят зимно оборудване. Поради бурята няколко автомобила са се обърнали по пътищата, но няма човешки жертви. Лошото време удари също така Черна гора, както и съседна Сърбия, уточнява Фокус.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Тенчо Тенев: У нас няма сериозни санкции за нарушителите по пътищата
Дата: 12/05, 21:34
Брегов: Обществото плаща пряко за бездействието и некомпетентността в съдебната система
Дата: 12/05, 21:25
Италиански съд постанови, че едно дете може да има трима родители
Дата: 12/05, 21:152 Коментара
Радев сменя всички областни управители
Дата: 12/05, 20:54
България подкрепя многонационална мисия за гарантиране свободата на корабоплаването в Ормузкия проток
Дата: 12/05, 20:53