Подлата схема се разплита: Одрусват ни с близо 20 лева на минута, ако говорите с някои от тези номера


25/02/2018, 17:36

Телефонните измамници започнаха да атакуват хиляди българи с обаждания от чужбина, които се таксуват като импулсен телефон, сигнализират потребители в социалната мрежа. Стотици са жертвите на тези обаждания, които идват от различни държави и различни номера. Как работи наглата схема, за която вина имаме и самите ние, показа вчера Блиц. Любопитството на хората да разберат кой ги търси обаче струва скъпо - 19,95 лв. на минута.  

Схемата се прилага по следния начин: получавате обаждане от непознат номер, като измамниците затварят след първото позвъняване. Целта е да им се върне обаждане, което ще бъде таксувано солено.  

Сред номерата, от които се обаждат "ало" измамниците, са:

+247 112066

+355 692004333

+355 692004334

+44 20314466

+447 853613324

+334 49372626  

Институциите и мобилните оператори се оказват безсилни пред тази схема, тъй като мошениците непрекъснато сменят номерата, от които звънят. Телекомите не могат да ограничат входящите обаждания и е изключително трудно да проследят кой стои зад схемата, коментират специалисти.   Според експертите за фалшивите импулсни обаждания се използват платени бази данни на мобилните оператори. Измамниците се сдобиват с огромни списъци с номера, зареждат ги в софтуер, който започва кратки позвънявания на случаен принцип. 
 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Ямал отправи послание в Инстаграм
Дата: 12/05, 02:00

"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 12/05, 01:30

Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 12/05, 01:30

УЕФА повери финала в Шампионската лига на германски съдия
Дата: 12/05, 01:30

Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 12/05, 01:10

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия