Новият министър на икономиката спря всички плащания от дъщерни дружества и обществени поръчки


11/05/2026, 12:41

Булфото

Новият министър на икономиката, инвестиците и индустрията Александър Пулев обяви, че първият документ, който е подписал е за временно прекратяване на всички плащания от дъщерните дружества, включително за сключване на договори и обявяване на обществени поръчки. Изключение са единствено плащанията за заплати и издръжка на сградите.

"Прекратяването предприемаме поради започването на ревизии и одити, за да добием пълна представа за реалната картина. Ревизиите са сред ангажиментите, които сме поели пред обществото, а моят личен ангажимент е публичността по отношение на резултатите от тези ревизии", написа той в официалния си профил във Фейсбук, предаде Нова телевизия. 

"Хората трябва да знаят какво се е вършило в структурите с парите на гражданите. Спирането на течовете и кражбите, за каквито има изобилие от публични данни, са част от голямата задача да се върне доверието на гражданите в институциите", написа още Пулев.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Дара със специален поздрав за зрителите на "Събуди се"
Дата: 16/05, 08:00

Тайван поиска от САЩ да продължат да му доставят оръжия
Дата: 16/05, 07:56

Черно море може да реши спора за петото място
Дата: 16/05, 07:52

Иран постави ключов ултиматум на САЩ
Дата: 16/05, 07:40

Близо 200 000 евро за 4 каузи дариха клиентите на Lidl чрез автоматите за обратно приемане на опаковки
Дата: 16/05, 07:30

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия